Co uslyšíte Vam otevřít oči ...
Mezinárodní vědkyně o nebezpečí elektromagnetického záření. Dozvědět více o EMZ nebezpečí najdete na adrese:
Neionizující záření
Studie z celého světa ukazují, že v každém okamžiku jsme vystaveni různým druhům elektromagnetického záření. Přestože je elektromagnetické záření nedílnou součástí přírody, našeho životního prostředí a našich životů, může být za určitých okolností škodlivé. Může být škodlivé pro naše zdraví a potenciálně vést k širokému spektru chorob, může zhoršovat naše fyzické a duševně-intelektuální schopnosti.
Existují dva druhy elektromagnetického záření: neionizující a ionizující. Ionizující záření, které zahrnuje rentgenové paprsky, alfa, beta a gama paprsky, je známé pro svůj velmi zhoubný vliv na svět kolem nás. Neionizující záření na druhé straně nemůže přímo způsobit změnu ve struktuře buněk a molekul, a proto riziko ohrožení našeho zdraví je podstatně nižší.
Existuje několik druhů elektromagnetického (EM) záření. Nejznámější zahrnují podzemní, technické a kosmické EM záření. Kromě nich existuje i organické záření, mentální záření (každá myšlenka, touha a cit, který máme, má konkrétní frekvenční rozsah), záření tvarů, krystalů, atd.
Kosmické vysoce frekvenční záření
Historie kosmického záření se datuje od počátku vzniku Země. Zahrnuje různé formy záření (UV, gama, rentgenové a infračervené záření). Hlavními zdroji tohoto typu záření jsou černé díry, supernovy, pulsary, a zejména naše Slunce.
Obecně platí, že kosmické záření může způsobovat nežádoucí interakce s jinými druhy záření. Kosmické síly zemského povrchu a jeho gravitační a magnetická pole vytvářejí v určitých místech na zemském povrchu to, co nazýváme „globální mřížka“.
Nejznámější druh globální mřížky je tzv. „Hartmannova a Carryho“. Průsečíky v rámci mřížky, zvané uzly, jsou patogenní, tj. mohou mít negativní vliv na fyzický a duševně-intelektuální stav lidského těla.
Podzemní nízkofrekvenční záření
Záření geologických poruch, podzemních vodních toků, hornictví, jeskyní atd, se nazývá podzemní nízkofrekvenční záření. Stejně jako kterýkoli jiný typ záření podzemní nízkofrekvenční záření může mít škodlivý vliv na fyzický a duševně-intelektuální stav lidského těla. Je to proto, že je schopné narušit přirozenou frekvenci Země, která je nezbytná pro dokonalé fungování našeho těla.
Důležitější je, že k patogenním záření dojde, když podzemní záření reaguje s ostatními formami záření a působí spolu delší dobu. Taková směs může poškozovat lidské tělo a vést k širokému spektru závažných problémů. Tuto formu záření obvykle nacházíme v jeho sekundární formě, kde kovová zábrana bytů a domů přichází do styku s primárním paprskem. Je všeobecně známo, že v moderních bytech je celá řada různých zařízení s kovovou výztuží.
Technické elektromagnetické záření
Technické elektromagnetické záření je produkováno elektronickými a elektrickými přístroji. Jedná se o vysokofrekvenční záření s podstatným elektromagnetickým vlivem a je obvykle charakterizováno přítomností elektrického náboje, což způsobuje elektromagnetické vlny.
Technické záření pochází z různých zdrojů, včetně elektráren, rozvodných sítí, trafostanic, radarových vysílačů, mobilních telefonů, počítačových sítí, televizních a rozhlasových signálů, televizních a rozhlasových přijímačů, mikrovlnných trub, elektrického topení a přikrývky, počítačů, a dalších domácích spotřebičů …
Důsledky a účinky na zdraví člověka
Důsledky a účinky technického záření na člověka nelze podceňovat. Pohybují se od bolestí hlavy po stres, nedefinovaný strach, zvýšená podrážděnost, úzkost, pesimismus, nespavost, apatie, únava, poruchy paměti, poruchy koncentrace, stažení se do sebe, ztráta celkové vitality a další.
Tyto příznaky naznačují, že již došlo k oslabení imunitního systému a že metabolické procesy a základní buněčné funkce byly narušeny. Jednoduše řečeno, došlo k vybití biochemické rovnováhy v těle. Pokud tento stav trvá a regenerační síly nemají dostatečné prostředky na zvládnutí následků, může to vést k velkým zdravotní problémům, včetně náchylnosti k alergiím, hormonálním poruchám, poruchám zažívacího traktu a dýchacího ústrojí, kardiovaskulárním problémům, problémům reprodukčních orgánů, poruchám oběhového systému a nádorovým onemocněním.
Fyzici předpovídají, že rozsah symptomů způsobených nebo zhoršených elektromagnetickým účinkem je jen malý náznak toho, co přijde v nedaleké budoucnosti, kdy už budou lidé extrémně vystaveni elektrosmogu a jeho vliv se bude plně projevovat. Tehdy už budou škodlivé účinky tak silné a zřejmé, že budou všichni zcela obeznámeni s touto problematikou.
Mezinárodní vědecké vyjádření o EMZ
Globální výzkum vlivu elektromagnetického záření na lidi a životní prostředí byl uskutečněn mnoha národními i mezinárodními institucemi. Například Evropskou společností pro prevenci rakoviny kůže (EUROSKIN), Mezinárodním sdružením pro ochranu před zářením (IRPA), Úřadem pro ochranu zdraví (HPA), Mezinárodní komisí ochrany před neionizujícím zářením (ICNIRP), Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a Mezinárodní komisí pro bezpečnost a ochranu zdraví (ICOH).
Až bude tento výzkum kompletní, všechny tyto instituce budou moci iniciovat jisté legislativní opatření Evropskou komisí a souvisejících regulačních orgánů. Měla by být přijata opatření s cílem chránit naše zdraví a životní prostředí, jak je to jen možné. Jedna z nejnaléhavějších potřeb našeho světa je přijetí zákonů na ochranu před neionizujícím zářením a měla by být provedena všemi zeměmi, které si přejí být členy světového společenství.
Chraňte se v dnešní době před škodlivými účinky EMZ
prostřednictvím našich výrobků